Pewnie niejednokrotnie szukaliście w Internecie kursów w obszarze który Was interesuje. Podobna sytuacja ma się z językami obcymi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „angielski online”, a liczba wyników na pewno nas zaskoczy. Jak już przejrzymy popularne strony, to warto się zastanowić, które odpowiadają Waszym potrzebom. Czy wybrać popularne szkoły typu Profilingua, Speakup, Lincoln, Tutlo, czy może zdecydować się na coś niszowego, z bardziej zindywidualizowaną ofertą.

Formalności

W porządku, wybrałeś szkołę, może nawet lektora. Co dalej? Prawdopodobnie większość formalności odbędzie się za pośrednictwem maila lub zewnętrznych serwisów, które pomogą Ci załatwić wszystkie formalności ze szkołą (LangLion, eduSky). Szkoła poinformuje Cię o kwestii płatności, dacie pierwszych zajęć, oraz tego co będzie potrzebne do zajęć online, tak abyś czuł się komfortowo.

Aplikacje

Również i w tym przypadku znajdziemy wiele różnych rozwiązań. Jedna szkoła będzie korzystała tylko ze Skype, którego na pewno każdy posiada. Inna z kolei zdecyduje się na Zooma, który zyskał na popularności zwłaszcza w tym roku. Zdecydowanie przewyższa on Skype ilością funkcjonalności oraz udogodnień zarówno dla nauczyciela jak i ucznia (breakout rooms, odtwarzanie nagrań z poziomu aplikacji, wysoka jakość obrazu, możliwość nagrywania i ponownego odtwarzania zajęć). Na rynku jest też na pewno wiele innych rozwiązań, które ciągle są rozwijane, więc nie zdziwcie się, gdy zobaczycie coś całkiem nowego. Trzeba iść z duchem czasu!

Sprzęt

No dobra, dostaliśmy już wszystkie dane dostępowe by rozpocząć zajęcia. Niemniej nie bez znaczenia jest sprzęt, z którego korzystamy. Warto mieć słuchawki oraz mikrofon, które pozwolą na swobodną rozmowę z prowadzącym, tak by wszystko odbywało się na tzw. „chillu”. Warto je przetestować przed zajęciami. Gdyby jednak coś nie działało jak należy, to na pierwszych zajęciach wszystko się wyklaruje. No worries.

Wydaje się skomplikowane?

Pierwsze zajęcia są zawsze nieco stresujące, bo jest to coś nowego, niemniej korzyści są ogromne. Nie tylko zajęcia mogą się odbywać z każdego miejsca z dostępem do Internetu, ale też są oszczędnością czasu i pieniędzy, które normalnie przeznaczamy na transport do stacjonarnej szkoły językowej.

Pewnie zastanawiasz się czy takie zajęcia odbiegają efektywnością od zajęć stacjonarnych. Aktualnie w szkole językowej Lingon wszyscy uczniowie korzystają z tego rozwiązania ceniąc sobie komfort i skuteczność związaną z zajęciami online. Pełny zasób lekcyjny jest dostępny dla każdego ucznia po zajęciach, dzięki czemu notatki zawsze są na swoim miejscu, a powtórki stają się łatwiejsze. Czy warto korzystać z zajęć językowych online? Jasne! Może się okazać, że jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.